grudzień1

Idzie grudzień!!!

dodano: 1 grudnia 2012 przez pexaslife


 

Powoli już za oknem widać grudzień. Niestety nie można natknąć się na śnieg, ale można poczuć chłodny, grudniowy wiatr. Z tej okazji chciałąbym pokazać wam fajne wiersze.

 

"Grudzień" - Minkiewicz Janusz  W grudniu rzadko ptak zaśpiewa  w srebrze stoją wszystkie drzewa.  Naszą rzeczkę po kryjomu,  w nocy lodem okuł mróz.  Sanki wezwał i do domu  z lasu nam choinkę wniósł.  "Grudzień"  Jak po grudzie mroźny grudzień  brnie w kopiastych śniegach  gdzie rok szronem osiwiały  kresu już dobiega,  gdzie las cały usnął w białym  i puszystym futrze,  gdzie się dłużą mroźne noce,  gdzie dni coraz krótsze.  Błysną świeczki na choince  uśmiechy na twarzach.  Odejdź grudniu, czas na ciebie,  koniec kalendarza.

Zła zima Konopnicka Maria Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy Mroźnym śniegiem w oczy prószy, Wichrem w polu gna! Nasza zima zła! Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Płachta na niej długa, biała, W ręku gałąź oszroniała, A na plecach drwa... Nasza zima zła! Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! A my jej się nie boimy, Dalej śnieżkiem w plecy zimy, Niech pamiątkę ma! Nasza zima zła! 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy